Piatok, 29. marec 2024
Meniny má Miroslav | zajtra Vieroslava
Diskusia k článku:

V Prešove odhalia hradnú bránu – primátorka otvorí Rok Prešovskej hradnej cesty

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#59066
V Prešove odhalia hradnú bránu – primátorka otvorí Rok Prešovskej hradnej cesty 59066
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 13.3.2016 19:23
Neviem si predstaviť, čo si mám pod hradnou bránou predstaviť. Oceňujem ale prácu ľudí, ktorí vymysleli a ktorí udržiavajú Prešovskú hradnú cestu. Nejaké historické pikošky by sa mohli objaviť. Už mi treba navštíviť len Lipovský hrad. Minule som ho nenašiel.

Prešov musel byť v minulosti významné mesto. Super miesta na výlety.
#59079
RE: V Prešove odhalia hradnú bránu – primátorka otvorí Rok Prešovskej hradnej cesty 59079
mbactros (ID: 52) | 3% Praktikant
mbactros | 14.3.2016 09:54
Od vcelarovej chaty pri ceste smer Lacnov, kde je informacna tabula, sa pustis po luke dole a do lesa vojdes na mieste, ktore som Ti oznacil, je to taka okruhla cistinka zaseknuta do lesneho porastu, v lese uz ide vyslapany chodnicek. Kedysi tam bola na strome sipka a lahko to clovek nasiel, ale niekomu prekazala... Ale inak vela tam toho nenajdes, par pozliepanych kamenov, pretoze miestni obyvatelia v minulosti sami rozoberali kamene a spustali ich dole kopcom ako zdroj stavebneho materialu...
#59080
RE: RE: V Prešove odhalia hradnú bránu – primátorka otvorí Rok Prešovskej hradnej cesty 59080
#59107
RE: RE: RE: V Prešove odhalia hradnú bránu – primátorka otvorí Rok Prešovskej hradnej cesty 59107
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 14.3.2016 21:07
heh.. ďakujem. Najbližšie trafím.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

#59193
59193
Katarinaa (ID: 5059) | -100% Začiatočník
Katarinaa | 19.3.2016 09:31
Autor diela Hradnej brány je spomenutý až na konci článku, aj to s chybným menom. V budúcnosti dávajte pri písaní (pri zisťovaní mien) väčší pozor. Autor sa volá Michal Kačmár a v Prešove už vytvoril mnoho krásnych diel, ktoré hádam všetci poznajú, tak aj vy by ste už mohli poznať jeho meno.
#59205
RE: 59205
xelen (ID: 735) | 22% Majster
xelen | 19.3.2016 21:13
Už som ju videl. Veľa ľudí sa pri nej zastavuje a dokonca fotí, že čo to je. Mohli ku nej dať aj tie letáčiky, na ktoré treba zbierať pečiatky.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK