Piatok, 14. jún 2024
Meniny má Vasil | zajtra Vít
Diskusia k článku:

Pavel Hagyari odpovedá na Vaše otázky

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
strana 2 / 4
#8896
Elektronické aukcie 8896
Stefan (ID: 1471) | 0% Začiatočník
Stefan | 22.11.2010 09:05
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, prečo ešte Prešov nepoužíva obstarávanie elektronickými aukciami, či sa to pripravuje, ak nie, či vôbec súčasné vedenie nad niečím takým vôbec uvažuje. Napr. pán Bidovský(kandidát) to má priamo v programe.
Ďakujem za odpoveď.
#8794
8794
amanda (ID: 257) | 0% Začiatočník
amanda | 21.11.2010 10:14
Pán Hagyari, keby ste náhodou boli zvolený aj do ďalšieho volebného obdobia ako náš primátor plánujete nejaké zmeny aj ZpS Cemjata???
#8793
RE: otazka navrh.. 8793
panslav (ID: 325) | 0% Začiatočník
panslav | 21.11.2010 09:57 | reakcia na: blackhawk (19.11.2010 09:23)
Pan primator, kde su vase slubovane pracovne miesta a investicie pre presovcanov? Mame akurat Lee*ar kde zneuzivaju brigadnikov za 1,81 na hodinu.
#8672
RE: RE: Kruhový objazd "pre všetkých" 8672
Presovcan (ID: 1483) | 0% Začiatočník
Presovcan | 20.11.2010 13:33 | reakcia na: mspo (20.11.2010 12:52)
Mesto Prešov tu 4 roky zaspalo dobu! Stačí navštíviť iné krajské či okresné mestá, pozrieť sa na ako oni vyriešili dopravu v meste postavením kruhového objazdu. Kruhový objazd je jediným riešením ako obremeniť dopravu na tejto križovatke a pán Hagyari len na sľuboval a nezrealizoval!
#8668
RE: Kruhový objazd "pre všetkých" 8668
mspo (ID: 929) | 3% Začiatočník
mspo | 20.11.2010 12:52 | reakcia na: Presovcan (18.11.2010 09:25)
Ty asi spíš ako šípková Ruženka... Kruhový objazd by bol nepriepustný pri súčasnej hustote premávky a zablokoval by celú dopravu. Nakoniec by sa aj tak muselo pristúpiť k riadeniu kruháča semaformi, ako sa to robí napr.v Poľsku. Tam už prišli na to, že nie všade sa kruháče vyplácajú... Tu na to prišli odborníci skôr, preto sa varianta kruhovej križovatky zamietla...
#8642
8642
medulienka (ID: 67) | 2% Praktikant
medulienka | 19.11.2010 18:54
Dobrý deň, mňa by zaujímalo aké máte plány so základnými školami. Máte v úmysle ešte nejakú zrušiť. Hovorí sa niečo o sídlisku III, nakoľko tam sú ešte všetky pôvodné školy. A ešte by ma zaujímalo fungovanie bazénov Šťuka a Delfín či naplnili Vaše očakávania, keď prešli pod mesto. Je to lepšie ako keď patrili pod základné školy?
#8639
pracovne miesta 8639
panslav (ID: 325) | 0% Začiatočník
panslav | 19.11.2010 17:35
Kde su slubovane pracovne miesta a investicie pre presovcanov? Mame tu akurat Lear kde zneuzivaju brigadnikov za 1,81 € na hodinu.
#8637
Dobry den! 8637
Buggy (ID: 1508) | 0% Začiatočník
Buggy | 19.11.2010 17:10
Ja by som sa rad opytal, co ako primator spravite na podporu amaterskeho sportu v Presove a tym tiez aj okoli.
1. Napriklad ulicna liga, by potrebovala minimalne este jedno take ihrisko ako je na Šmeralovej bez mantinelov, vraj take ma byt na Šrobarovej. Lebo na betone sa hrat neda trpi cele telo...
2. Dalej by som sa spytal ako podporite rozne amaterske kluby, akymi bohuzial uz len boli napr AFK93 Prešov na Šalgoviku, Slávia 94 Prešov, a dalsie aby nedochadzalo k ich ruseniu a zanikaniu bezdovodne a najmä nedostatkom financii
3. Chválim vašu pracu za posledne obdobie, Prešov výrazne vzrastol, a čerešničkou by bol uz iba nejaky kvalitny investor.

Kedže už 3 rok nebývam v PO ale vo Finticiach tak Vam držim palce!
#8605
RE: Otázka na primátora 8605
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 19.11.2010 13:12 | reakcia na: Diskutér (19.11.2010 13:00)
Stále sa tu hovorí o nepodpore Vašich návrhov v MsZ. Prosím viete povedať koľko vašich predložených návrhov poslanci zamietli, a ktoré návrhy to boli?
#8600
Otázka na primátora 8600
Diskutér (ID: 1487) | 0% Začiatočník
Diskutér | 19.11.2010 13:00
Pán primátor,

- čo očakávate od výsledku volieb?
- ako ste vyberali kandidátov do Vašej ligy?
- prečo by ľudia mali voliť nezávislých kandidátov a prečo práve tých Vašich?
- budú sa môcť Vaši kandidáti po zvolení naozaj chovať nezávislo, či budú musieť hlasovať podľa vašich pokynov?
- prečo doterajší poslanci nehlasovali za Vaše návrhy, aké mali dovôdy?
- ste ochotný zaviesť elektronické aukcie? Ak áno, v akej dobe po voľbách? Čo tomu doteraz bránilo?
- čo v Prešove podľa Vás potrebuje najväčšiu zmenu?

Viem, že je mojich otázok veľa, ale prosím odpovedzte na všetky.

Ďakujem.
#8597
Otazky p.primatorovi 8597
barcod (ID: 1260) | 0% Začiatočník
barcod | 19.11.2010 12:52
Ja by som Vam chcel tiez polozit par otazok. Ako chcete vyriesit problem dopravy v Presove ak ani sucasny minister dopravy, ktory je z vychodu nema na tom zaujem? Ako to chcete zrealizovat ak ani zupan, ktory sidli v Presove nechce v tom nic podniknut? Preco ste na vsetko sam? Ktory z poslancov si zasluzi aby ste ho vyzdvihli za jeho snahu pomoct nasmu mestu? Preco sme my Presovcania taki kriticky ku vsetkemu co robite a pri tom sme lenivi si pokosit a upratat okolo vlastnych bytoviek ci domov? Preco Vam vytykame ze sa neurobili niektore vacsie veci /nie Vasou vinou/ a pri tom nezodvihneme papier z chodnika ci travnika?
#8553
otazka navrh.. 8553
blackhawk (ID: 610) | 21% Pokročilý
blackhawk | 19.11.2010 09:23
dobry den pan primator, mam otazku ohladom parkovania, nebolo by lepsie riesit parkovanie podzemnymi parkoviskami ako nadzemnymi ? moj navrh je asi taky, ze napr. na ul. Vihorlatska, vo dvore, je velka travnata plocha, vo vnutri bloku by sa dalo vybudovat velke podzemne parkovisko, samozrejme, na urcitu dobu by tam bol hluk, trava by sa znicila vystavou podzemneho parkoviska, no po vystavbe by nebol problem travu posadit naspat. a myslim, ze i ludia by boli spokojni, ze je kde parkovat a ze aj zelen zostala zachovana. samozrejme, podzemne parkovisko, by bolo strazene, tym padom si myslim, zeby nebol problem ho i spoplatnit nejakou sumou. mozno to vyjde drahsie ako stavba parkovacieho domu, ale uz i tak na sekcove je nedostatok zelene a brat ludom dalsiu zelen nie je spravne.

este k tej zeleni, za OZC MAX je nevyuzita plocha, kde rastie len burina, co sa neda povazovat za zelen. tam by bolo super, keby sa dali lavicky vysadili stromceky a vybudovali nejake sportove ihriska, napr. ihrisko s umelou travou na futbal, mozno nejake betonove ihrisko pre basket.

co sa tyka ihriska na basketbal, neviem, kto navrhol vybudovat basketbalove ihrisko vo dvore na ul. Vihorlatska, ale nech pride ten expert si aj skusit zahrat, ze ako sa mu bude hrat na hlineno-travnatom povrchu. to je svetovy unikat, mat basketbalove ihrisko na trave..ten architekt, projektant, by uz nemal dostat ziadnu zakazku od mesta presov. taku sprostost som uz dlho nevidel.
#8551
RE: nezvládol ste to! 8551
massam (ID: 1501) | 0% Začiatočník
massam | 19.11.2010 09:08 | reakcia na: pinson (18.11.2010 07:57)
Buď si len kritik alebo další adept na primátora. Podla tvojho vyjadrenia je vidieť že si tu dlho nebol, lebo Hagyariho predchodcovia to tak dokatovali a zanedbaly to mesto a nemyslím si žeby na primátora bol niekto vhodnejší. To s tou nepokosenou travou a cestnou komunikáciou máš pravdu.
#8541
8541
andrej (ID: 1094) | 7% Pokročilý
andrej | 19.11.2010 07:55
Pán Hagyari. Mám otázku, ktorá súvisí s fungovaním nadácie My sme Prešov.

Môžete nám prosím priblížiť systém ako bude táto nadácia fungovať a na čo sa konkrétne bude zameriavať? Odkiaľ budete čerpať zdroje? Čo bude prioritou fungovania? Máte nejaký konkrétny projekt?
#8540
RE: RE: RE: RE: RE: RE: 8540
andrej (ID: 1094) | 7% Pokročilý
andrej | 19.11.2010 07:47 | reakcia na: Char (18.11.2010 12:54)
Stále melieš o tom istom. Ak si si nevšimol neobhajujem žiadneho kandidata. Teraz obhajujem Kódex diskutujúceho. Ale mne je to fakt jedno. Voľte si všetci koho chcete, hlavne VOĽTE!!!
#8531
8531
fero (ID: 1499) | -12% Začiatočník
fero | 18.11.2010 23:36
Dobrý večer, ešte stále pán primátor,

Mňa zaujala Vaša stránka, pán Hagyari a všetko, čo obsahuje. Tých dvesto zmien, ktoré tam uvádzate je vskutku slušný výkon za 4 roky... , dokonca liga nezávislých, ktorí sa tiež pokúšajú uspieť, aby "prispeli svojou troškou do mlyna" tohto mesta. a práve tu je niečo, čo vo mne vyvoláva zvedavosť. Vo volebnom obvode č.5 bolo donedávna meno mladého muža, ktorý myslím si, tiež mal dôvod skúsiť to v našom krásnom meste ako nezávislý kandidát, konkrétne p. Marek Duchoň (32.r.), ale dnes už tam jeho meno nie je. Nepoznám ho síce osobne, ale aj napriek tomu by ma zaujímalo, čo taký človek spravil, že odrazu zmizol spomedzi kandidátov za tento volebný obvod. Tiež sa vzdal alebo to má iné dôvody? Ďakujem vopred za odpoveď.
#8513
8513
grgop (ID: 1157) | 0% Začiatočník
grgop | 18.11.2010 17:33
Dobrý deň,
aj ja by som mal zopar otazok na p. primatora:

1. Ako to vidite s investiciou f. Honeywell v nasom meste? Eventuelne, ci mate nejake info alebo avizo o zaujme inych priemyslenych firiem investovat v nasom meste, kedze vsetci dobre vieme, ze mladi z nasho mesta utekaju a podobnemu trendu moze zamedzit len poriadny investor.

2. Planuje sa v najblizsej dobe vybudovanie vacsej oddychovej zony v meste a co hovorite na plan pana B. znovu otvorit park vedla pravoslavneho chramu?

3. Planuje sa v najblizsej dobe rekonstrukcia paralelnych ulic k Hlavnej teda Jarkovej a Slovenskej? Viem, ze sa o tom nieco skor hovorilo, no nic sa neudialo a napr. tie chodniky a zelen v tychto castiach centra nevyzeraju vabne.

4. Projekt novej mestskej plavarne padol uplne?

5. Ako to vyzera s projektom polyfunkcneho objektu na Bastovej? Bola by skoda nezrekonstruovat takuto opachu, ktora tam strasi po rozhlase.

6. Co si myslite o svojich konkurentoch, aki podla Vas su a ake su ich dobre a zle stranky? Mozete v kraktosti popisat o kazdom nieco.

Dakujem za odpovede a zelam vela uspechov. Dufam, ze v buducom obdobi zakoncite to, co ste v terajsom zacali.
#8511
8511
adriano (ID: 432) | 0% Začiatočník
adriano | 18.11.2010 16:54
Dobry den pan Hagyari, mna ako sportoveho fanusika zaujima, ako sa bude vyvijat vztah mesta k futbalovemu klubu tatran presov. Uz dlhsi cas, sa vedenie klubu usiluje o odkupenie pozemkov pri futbalovom stadione, ktore by rado pouzilo na vystavbu resp. rekonstrukciu naseho stareho stadione a zaroven na stavbu hotelu ci parkaviska ako to bolo uvedene v ich oficialnom vyhlaseni. Bohuzial ale zo strany mesta uz dlhsi cas nenachadza podporu a u nas fanusikov to vyzera ako keby mesto hadzalo vedeniu tatrana balvany pod nohy... Preco? Planujete sa tejto otazke venovat aj pri vasom znovuzvoleni do funkcie primatora? Dakujem
#8510
RE: nezvládol ste to! 8510
ikle (ID: 1120) | 0% Začiatočník
ikle | 18.11.2010 16:52 | reakcia na: pinson (18.11.2010 07:57)
kandiduj ty - najmudrejsi!
#8509
RE: centrum mesta 8509
ikle (ID: 1120) | 0% Začiatočník
ikle | 18.11.2010 16:45 | reakcia na: Vitas Gerulaitis (17.11.2010 21:09)
co si pod tym predstavujes? aj MHD?

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK