Sobota, 28. marec 2020
Meniny má Soňa | zajtra Miroslav

Tip na výlet

 • Návštevnosť Prešovského kraja
  Prešovský kraj pokračuje v trende rastu návštevnosti. Na jeho územie zavítalo v predchádzajúcom roku 1 108 313 návštevníkov ubytovacích zariadení. Už tradične sa zvýšil aj počet zahraničných návštevníkov. Prešovský kraj je však obľúbený najmä u domácich. V tomto ukazovateli zaznamenal až 21,8 % nárast oproti roku 2018, čo je najviac spomedzi všetkých krajov na Slovensku.
  10.3.2020
  Autor: František Baláž
  0
 • Počet prenocovaní na Hornom Zemplíne medziročne vzrástol takmer o 30 percent, v území pribudli aj ubytovacie zariadenia. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky (ŠÚ SR).
  4.3.2020
  Autor: Michaela Zdražilová
  0
 • Aktivisti zo spoločenskej iniciatívy "Poľsko-Slovensko-autobusy" po štyroch rokoch úsilia dosiahli svoj cieľ - Malopoľské vojvodstvo zriadilo prvú samosprávnu cezhraničnú linku na Slovensko, ktorá funguje vo verejnom záujme. Linku dotuje výlučné poľska samospráva. A to napriek tomu, že zabezpečuje aj vnútorné dopravné potreby obyvateľov slovenskej Oravy, ktorí sa vďaka nej môžu konečne dostať zo Suchej Hory do Oravíc alebo z Oravíc do Zuberca.
  22.2.2020
  Autor: Jakub Łoginow
  0
 • Šarišská hradná cesta
  „História nie je veda, je to umenie, ktoré potrebuje predstavivosť“, povedal francúzsky básnik Anatole François Thibault. Pre podporu predstavivosti a hlavne pre podporu turizmu Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš (ďalej OOCR) pokračuje v propagácii jedinečnosti svojho regiónu.
  19.2.2020
  Autor: Branislav Švorc
  0
 • Vo vrchole donjonu je zamurovaný kameň v tvare srdca.
  Na najvyššom bode hradu Šariš je srdce hradu. Robotníci tam zamurovali kameň v tvare srdca.
  13.2.2020
  Autor: Veronika Lazoríková
  0
 • Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska spoločne s Prešovským samosprávnym krajom pozývajú všetkých záujemcov objaviť jeho krásy na medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020. Expozícia Prešovského kraja sa bude tento rok niesť v znamení témy - Čaro vidieka.
  17.1.2020
  Autor: František Baláž
  0
 • Severovýchod Slovenska je atraktívny pre cestovný ruch celoročne. Hlavná sezóna sa síce sústreďuje na leto, ale aj zima poskytuje dostatok možností na turistické vyžitie.
  15.1.2020
  Autor: Štefan Kuča
  0
 • Šiesty ročník ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja pozná víťazov. Laureátov vybrala verejnosť v online hlasovaní, ako i odborná porota na neverejnom zasadnutí v sídle Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.
  14.1.2020
  Autor: František Baláž
  0
 • Hrad Šariš
  Hrad Šariš sa obnovuje každý rok. Ani tento rok to nebolo iné a na dominante mesta sa urobilo znova množstvo práce. Takmer všetko robia ručne.
  5.12.2019
  Autor: Veronika Lazoríková
  0
 • Prešovský kraj bude viac známy českému návštevníkovi. Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska spoločne s Ministerstvom dopravy a výstavby SR zorganizovali od 28. novembra do 1. decembra infocestu pre českých novinárov s názvom TOP miesta Severovýchodu Slovenska.
  5.12.2019
  Autor: František Baláž
  0
 • Jedinečné kultúrne dedičstvo predstavujú drevené chrámy na severovýchode Slovenska. V okresoch Bardejov, Svidník a Snina a ich širšom okolí sa nachádza spolu 42 týchto cirkevných stavieb postavených z dreva.
  11.11.2019
  Autor: Štefan Kuča
  0
 • Most vznikal tri mesiace. Nie je v ňom kúsok železa.
  11 metrov dlhý a 2 metre široký je nový dubový drevený most na hrade Šariš. Tri mesiace ho vyrábal tesársky majster Jaroslav Hyrja. Postavený je pravdepodobne na pôvodnom mieste ako v minulosti.
  4.11.2019
  Autor: Veronika Lazoríková
  0
 • Zastúpenie - Košice Region turizmus, Severovýchod Slovenska, Eurowings, Letisko Košice a Slovakia.travel v Düsseldorfe 
  Prírodné a kultúrne klenoty Prešovského kraja sú dostupnejšie pre obyvateľov Nemecka. Východné Slovensko s regiónom Severné Porýnie-Vestfálsko opäť prepojila letecká linka spájajúca Košice – Düsseldorf. Pravidelné letecké spojenie má potenciál prilákať zahraničných návštevníkov aj do regiónu severovýchodného Slovenska.
  29.10.2019
  Autor: KOCR SVS
  0
 • Socha vojaka Švejka na železničnej stanici v Medzilaborciach
  Vlak vojaka Švejka, ktorý premával v letnej sezóne 2019 z Medzilaboriec do poľského Sanoku a Rzeszowa, prepravil počas víkendov v tomto lete 2300 ľudí, čo je oproti vlaňajšku o približne 400 osôb viac.
  24.10.2019
  Autor: OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš
  0
 • Počas októbra a novembra 2019 prebehne v Bardejovských Kúpeľoch a okolí revitalizácia náučného chodníka Čierna Mláka. Projekt má názov “Obnova turistickej infraštruktúry v regióne Šariš Bardejov a okolie – náučný chodník  “Čierna Mláka -  Bardejovské Kúpele”.
  15.10.2019
  Autor: Štefan Kuča
  0
 • Ďalekohľad má prilákať na hrad Šariš ďalších turistov. Priblíženie ďalekohľadu je 20-krát.
  Hrad Šariš ponúka svojim návštevníkom ďalšiu zaujímavosť. Turisti si môžu pozrieť okolie hradu cez ďalekohľad, ktorý je inštalovaný na najvyššom mieste hradu, na Donjone.
  14.10.2019
  0
 • Barokovo-rokokový kostol sv. Štefana kráľa pri Domaši
  Okná na kostolíku v Novej Kelči (okres Vranov nad Topľou), ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti vodnej nádrže Domaša, zrekonštruovali aj vďaka podpore cyklistov. Objekt, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, si vyžaduje komplexnú obnovu.
  5.10.2019
  Autor: Michaela Zdražilová
  0
 • Hornošarišský vínny festival
  V sobotu 5.októbra 2019 sa bude konať v Bardejovských kúpeľoch v Kúpeľnej kolonáde 5.ročník HORNOŠARIŠSKÉHO VÍNNEHO FESTIVALU.
  24.9.2019
  Autor: Štefan Kuča
  0
 • Radničné námestie
  Severovýchod Slovenska ponúka nielen možnosti liečebnej, náučnej, či historizujúcej turistiky, ale aj možnosti gastronomických zážitkov.
  23.9.2019
  Autor: Štefan Kuča
  0
 • Prešovské Trhy
  Fotoreport Z Prešovských Trhov, presne zo 14.09.2019. Trhy pokračujú aj dnes!
  15.9.2019
  Autor: AtoZ
  2
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.